• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Sporo zależy od naszych genów – a wiadomo, że ciężko dba się o własne zdrowie, jeśli najzwyczajniej w swoim DNA mamy niejako zapisane kłopoty z sercem czy ponadprzeciętne ryzyko białaczki. Jednakże oczywiście niesamowicie dużo zależy od naszego życiowego stylu. Zatem naprawdę często ludzie chorują, bo najzwyczajniej w świecie źle żyją. Doskonale to widać, gdy spojrzymy na USA. W tym jakże wielkim kraju są stany, gdzie mieszka ponadprzeciętna liczba „grubasów”, ale odnajdą się również miejsca, w których kult ładnego wyglądu jest silny, więc zamieszkuje je dużo mniejsza liczba osób zmagających się z nadwagą.
- Zdrowa dieta! Naturalnie w żadnym wypadku nie należy popadać w paranoję, odmawiać sobie wszelkich gastronomicznych zachcianek, ale jakby nie patrzeć nie możemy zbytnio przesadzać z kaloriami. Trzeba zachować zdrowy umiar w jedzeniu.
- Dużo więcej aktywności fizycznej! A więc sporo więcej się ruszajmy, ograniczmy używanie auta, uprawiajmy sporty. Może basen, tenis ziemny albo jogging? Świetna informacja dla chcących trochę więcej jeść: gdy człowiek codziennie mocno się poci, ma okazję trochę więcej jeść – bez ryzyka utycia.
źródło: www.tvn-cnbc-biznes.com.pl, http://topjobs.com.pl, www.colmet.com.pl.

Inne wpisy:

Categories: Zdrowie

Comments are closed.