• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Dobra gra menedżerska to oczywiście podstawa udanego wykładu interpersonalnego czy spotkania coachingowego. Z tego też powodu menedżerowie personalni i organizatorzy warsztatów mogą nieraz dedykować kilkanaście wieczorów nad wymyśleniem udanej scenki edukacyjnej czy innego narzędzia. Następnie usiłują opatentować utwór by w dalszej kolejności sprzedawać licencje innym osobom. Zarobki z cieszących się wzięciem ćwiczeń potrafią w wielu wypadkach siegać kilkuset tysięcy PLN rocznie. Oczywiście trzeba wkalkulować w to daninę dla urzędu skarbowego. Mimo wszystko to są spore pieniądze. Na tyle są to duże kwoty, że część konsultantów w naszym kraju kształtuje swoje przychody w głównej mierze z franczyzy na narzędziach szkoleniowych.
W portalu Goldenline trwa obecnie gorąca dyskusja w której dyskutanci spierają się w temacie potencjalnego aczkolwiek oczywiście nieudowodnionego złamania przepisów ustawy prawo autorskie. Dialog i wymiana argumentów toczą się w wątku dedykowanego opiniom o Training Partners
Omawiane tematy rozpaliły do czerwoności piszących na tym forum menedżerów personalnych. Każda osoba ma w oparciu o zaledwie parę informacji jednoznaczne zdanie. Analizowane są możliwości proc esu sądowego. Rekomendujemy zalogować się i poczytać.
A tak na boku – problem praw autorskich narzędzi trenerskich jest przedmiotem sporu nawet sędziów i nikt go definitywnie nie rozwiązał. Trenerzy ealizujący szkolenia menedżerskie, warsztaty handlowe czy coaching mają spory dylemat. Również precedensy z poprzednich sporów sądowych nie nasuwają jednoznacznych rozstrzygnięć.
Zapraszamy do debaty.
Biznes
Biuro podatkowe
Chwilówka
Agencja reklamowa

Inne wpisy:

Categories: Biznes

Comments are closed.