• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Choć Unia Europejska jest teraz w kryzysie gospodarczym, to jednakże wcale nie jest powiedziane, że nadal nie jest silną organizacją. W końcu skupia wokół siebie sporo bogatych krajów. Ciągle UE jest federacją niezmiernie bogatych państw.
Naturalnie nie wszystkie z nich są naprawdę zamożne, ale w porównaniu z choćby większości krajów w Afryce, to tak czy siak UE jest potęgą. I chociaż ostatnio niezbyt szybko się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z chociażby Brazylią, to musimy wiedzieć, że to nadal Chiny nas gonią. Chociaż naturalnie naprawdę nikt nie powinien myśleć, iż UE jest idealną organizacją. Według mnie UE to doskonały pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, aniżeli Indie bądź Chiny, więc wyłącznie jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednakże dużym minusem owej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest zbyt mocno zbiurokratyzowana. Dzięki właśnie biurokracji, Chiny oraz pozostałe potęgi – bądź aspirujące do ich miana, dużo szybciej nas doganiają. To źle, bo przecież w interesie naszego kontynentu jest to by UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście pewnie tak będzie, lecz trudno jednoznacznie powiedzieć czy na przykład problem bezrobocia, zwłaszcza wśród młodych, szybko zostanie zażegnany. Być może Europę czeka los chociażby Włoch, czyli niby zamożnego kraju, który jednakże ma wielkie problemy? Trudno w jednoznaczny sposób powiedzieć…
Frazy kluczowe: Nauka, Edukacja i Szkoła, Edukacja i informacje, Edukacja i Wiedza.

Inne wpisy:

Categories: Nauka

Comments are closed.